SPORT W SZKOLE - AKTUALNOŚCI
 


ZASADY WF-u Z KLASĄ

 

  NASZA SZKOŁA W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

Nasza szkoła została zarejestrowana przez nauczycieli wychowania fizycznego do Ogólnopolskiej Akcji 
„Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem akcji są podejmowane działania na rzecz aktywności fizycznej w różnych obszarach a zwieńczeniem tytuł "Szkoła w Ruchu" na tablicy pamiątkowej przyznanej przez Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

zobacz naszą szkołę - kliknij na obrazek

 


REGULAMIN AKCJI

MIKOŁAJKOWY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD HASŁEM: "DLA WERONIKI"

REGULAMIN TURNIEJU

KLIKNIJ NA PLAKAT ABY POWIĘKSZYĆ

WSZYSTKO ZACZYNA SIE NA LEKCJACH WF-u 

 STOP zwolnieniom z WF-u !!!

 

ROK SZKOŁY W RUCHU

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.

List intencyjny

Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie, w tym aktywność fizyczną uczniów jest obowiązkiem szkoły przez cały czas jej działalności, bardzo ważne przy tym jest wsparcie udzielane szkołom przez organy służby publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. W celu wsparcia przedsięwziętej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą Roku Szkoły w Ruchu zawiązuje się Koalicję na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów.....

więcej tutaj

ZDOBYWAJ PUNKTY DLA SIEBIE I KLASY !!

Przypominamy o trwaniu konkursów na Najlepszego Sportowca Roku oraz Najbardziej Usportowioną Klasę w naszej szkole. Przygotuj gazetkę o tematyce sportowej, przyjdź na zajęcia pozalekcyjne na salę sportową, ucz się dobrze i zdobywaj medale na zawodach sportowych szkolnych i pozaszkolnych a punkty za każdą czynność zostaną Tobie zapisane i zsumowane na koniec roku.  Konkurs jest dla każdego i nie bój się wziąć  w nim udziału ! Im więcej uczestników tym lepiej ! Zamiast komputera zagraj w piłkę lub weź udział w rajdzie pieszym czy rowerowym. Czekamy na Ciebie na sali sportowej, nie zwlekaj tylko przyjdź !!!

Przez Ruch Do Nauki

konkursy poniżej

 ˇ

REGULAMIN NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU ORAZ NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ KLASĘ

REGULAMIN

 

http://www.lzs.pl/files/Menu_gorne/Aktualnosci/muuvit_www_sliderkuva_1.pngOGŁOSZENIE !

Od listopada rusza konkurs na najlepszego sportowca oraz najbardziej usportowioną klasę roku. Konkurs będzie połączony  z programem: ”MUUVIT”, w którym każdy może wziąć udział i przeżyć wspaniałe chwile. Każdy uczestnik programu otrzyma smycz oraz kartę uczestnictwa, w której notuje swoją aktywność fizyczną. Za każde 10 minut aktywności   w zajęciach pozalekcyjnych zdobywasz 1 punkt dla siebie i swojej klasy. Im więcej punktów zdobędziesz tym większa szansa na miano sportowca roku oraz najbardziej usportowioną klasę !

Wszyscy uczestnicy grupy, sumują swoje punkty, których przeli­czenie na mile pozwala im wspólnie podróżować po świecie w internetowej przygodzie Muuvit AdventuRe.

Zdobądź punkty dla siebie i swojej klasy i wygraj nagrody !!

Sam decydujesz ile czasu poświęcasz na aktywność fizyczną w szkole (np. jazdę na rowerze, grania w piłkę z przyjaciółmi, skakanie na skakance).

Zapisz się już dziś bo naprawdę warto !!

Przez Ruch Do Nauki

 

Więcej:  regulamin na najlepszego sportowca

i najbardziej usportowioną klasę roku oraz u n-li wf

 

Muuvit - link do strony

Na czym polega program - link

 

PLAKAT PDF - TUTAJ

 

LEKKOATLETYCZNE REKORDY SZKOŁY ..... JUŻ WKRÓTCE !

 

OGŁOSZENIE O BASENIE

OGŁOSZENIE O WYJEŹDZIE - PLAKAT

Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie naszej szkoły mają możliwość systematycznie,  uczestniczyć w wyjazdach na basen.

Podstawowym celem wyjazdów jest nauka pływania (elementy podstawowe), kształtowanie nawyków prozdrowotnych, profilaktyka skrzywień kręgosłupa, ćwiczenie odwagi, systematyczności, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyrównanie szans dzieci i młodzieży ze wsi do standardów zdrowotnych dzieci z miasta oraz propagowanie zdrowego trybu życia, poprzez uprawianie sportów.

 Dzieci są pod stałą opieką swoich wychowawczyń, od momentu wejścia do autobusu aż do powrotu do szkoły.  Od samego początku wyjazdy cieszyły się  zainteresowaniem wśród uczniów. Niestety w okresie zimowym, głównie z powodu przeziębień i fali zachorowań na grypę, frekwencja spadła. Miejmy nadzieję, że rozumiejąc nieocenione walory systematycznych zajęć w wodzie, uczniowie nadal będą wykorzystywali możliwość, którą oferuje szkoła.

 

Informacja dla rodziców/opiekunów

Zajęcia będą się odbywać  w godzinach 13:35 - 17:15. Koszt jednego wyjazdu to ok 20 zł od osoby. Koszt obejmuje przejazd oraz pobyt na basenie 2h. Na wyjazdy obowiązuje zgoda pobrana u nauczycieli wychowania fizycznego. Wpłatę pieniędzy oraz zgodę podpisaną rzetelnie przez rodziców  dziecko przynosi najpóźniej na 5 dni przed planowanym wyjazdem.  Istnieje możliwość opłaty na kilka wyjazdów z góry (LISTA UCZNIÓW) co umożliwia systematyczne wyjazdy bez ryzyka uniknięcia braku miejsc.

Rezygnacja  z wyjazdu powoduje, że koszt zostaje zwrócony, jednak nie  później jak na 3 dni przed wyjazdem.   Po tym terminie rodzic ponosi koszty przejazdu autokaru (zwrot za wstęp na basen).

 

KRYTERIA LEKKOATLETYCZNE W PSP SŁAWA

CHŁOPCY - OTWÓRZ

DZIEWCZĘTA - OTWÓRZ

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA W PSP SŁAWA

 

 
 
Zdjęcia ze sportu w naszej szkole w zakładce - tutaj
Powrót do strony głównej